W budynku naszej szkoły można odnaleźć materiały związane z udziałem naszych uczniów  w konkursie uDOSTĘPniacze organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W związku z powyższym drogi uczniu, rodzicu, gościu odwiedzającym naszą szkołę, nie przechodź obojętnie obok naklejki na ścianie lub drzwiach naszej szkoły, zatrzymaj się, przeczytaj i zastanów chwilę nad jej treścią.

Celem konkursu jest uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się oraz percepcji a także w identyfikowaniu  istniejących barier w najbliższym otoczeniu.

Uczniowie naszej szkoły odbyli lekcje na temat „dostępności” a biorący odział w konkursie uczniowie wytrwale pracowali nad zgłębieniem tematu, identyfikacją problemu oraz innowacyjnym rozwiązaniu go.  Pracy było co nie miara, ale przecież nie o konkurs sam tu chodzi, ale o zmianę podejścia do tematu, do zauważenia problemu i nastawieniu na „drugiego człowieka”.

Dostępność dotyczy każdego z nas, dlatego powinniśmy o nią lepiej zadbać!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu animowanego na temat „dostępności”. LINK

Ta osoba wielu naszym uczniom także jest znana, a Tobie? LINK

My zostaliśmy uDOSTĘPniaczami, a Ty?