Na początku października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły polecali innym książki do przeczytania. Swoje pomysły zapisywali na kolorowych listkach i w ten sposób powstało jesienne drzewo czytelnicze „Siedemnastki”, które zdobi hol naszej szkoły. W ten sposób rozpoczęliśmy tegoroczne obchody MMBS. Ponadto w tym miesiącu naszym czytelnikom proponujemy:

1. Kodowanie w bibliotece w dniach 19 – 21 października – dobra zabawa dla wszystkich uczniów. Wypełnij kartę pracy a słodka nagroda Cię nie minie.

2. Tydzień z komiksem w dniach 24 – 29 października. Przyjdź do biblioteki i zobacz.

3. „Rok pod tytułem” – podejmij wyzwanie czytelnicze. Konkurs dla klas II – III oraz klas IV – VIII. Polega on na przeczytaniu do końca marca co najmniej 4 książek z listy i wypełnieniu karty pracy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziesz w bibliotece.

4. „Tajna Misja Zwiadowców” – konkurs czytelniczy dla uczniów zainteresowanych serią „Zwiadowcy”, który polega na przejściu 16 Prób Prawdziwego Zwiadowcy – zabaw i quizów udostępnionych na wirtualnej tablicy. Dla zwycięzcy nagrodę funduje Wydawnictwo Jaguar. Regulamin konkursu i więcej szczegółów dostępne są w bibliotece.