Oj działo się, działo. W poniedziałek klasa III A udała się na tygodniowy pobyt w ramach  „zielonej szkoły” do Wygonina. Wieść niesie, że bawili się świetnie.  W środę klasy szóste odbyły dwugodzinne warsztaty dotyczące pierwszej pomocy.

Zajęcia prowadził zawodowy ratownik medyczny. Uczniowie zgłębiali tajniki tej jakże potrzebnej każdemu z nas wiedzy. Wtorek i środa upłynęły pod znakiem  „Szkoły dla Rodziców”. Dla opiekunów uczniów z klas młodszych odbyło się  spotkanie z dietetykiem w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Wśród rodziców klas IV -VI dużym zainteresowanie cieszyło się szkolenie dotyczące cyberprzemocy.
 Piątek był dniem kolejnych już 71 urodzin Szkoły. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów poświęconych osobie wiceadmirała Unruga. W kategorii „komiks” I miejsce zajęła Lena Bryll, a w kategorii „portret” zwycięstwo należało do klasy I A. Emocje wzbudziła projekcja filmu o historii Szkoły. Klasa IV C pod opieką pani Diany Blok przygotowała program artystyczny prezentujący postać patrona. Uroczystość uświetnił swoją osobą komandor Ryszard Czarnota, który osobiście pogratulował uczniom otrzymującym tytuł „Uczeń godny naśladowania”. Pani Izabeli Cysewskiej wręczono medal „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 17”.
A wieczorem …… uczniowie klas szóstych wzięli udział w grze terenowej ” Czy nocą w siedemnastce straszy?” To była niezwykle emocjonująca zabawa, a noc spędzona w murach szkoły pozwoliła odpowiedzieć na postawione pytanie. Szkoła nie jest straszna, a może być całkiem przyjemna.

To był tydzień!