Dnia 7 października odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją szkoły powinna się ona odbyć na ORP Błyskawica, a uczniowie byliby pasowani szablą. Tym razem  pierwszaki złożyły ślubowanie w swoich klasach. Wychowawczynie pięknie przygotowały uczniów. Zaśpiewano Hymn Państwowy, Pieśń Szkoły, były również piosenki o szkole, morzu i jesieni. Każde dziecko otrzymało swoją pierwszą szkolną legitymację i wspaniały prezent przygotowany przez rodziców. Uwagę zwracał odświętny strój pierwszoklasistów podkreślający wyjątkowość wydarzenia.Nieprzypadkowo została wybrana data pasowania. Tego dnia nasz Patron miałby 136 urodziny! Wszystkim naszym kochanym pierwszakom życzymy, aby czuły się dobrze w naszej społeczności ,,Siedemnastki”.