Klasy IIIa i IVa wraz z wychowawczyniami p. Aleksandrą Peplińską oraz p. Iwoną Osowską w ostatnim tygodniu kwietnia wybrały się na Zieloną Szkołę z Schodnie. Codziennie uczniowie mieli okazję poznawać z bliska bogactwo i różnorodność Polskiej flory i fauny. Każdego dnia odbywały się dwa, trzygodzinne zajęcia i prawie każdemu z nich towarzyszyło wyjście w teren. Wieczory też były zorganizowane w ciekawy sposób, więc każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. W drodze do Schodna odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, zaś wracając zatrzymaliśmy się w Wieżycy i co odważniejsi weszli na wieżę widokową.

Oto fotorelacja z pierwszego dnia pobytu na Zielonej Szkole w Schodnie. Zapraszamy do oglądania.

Druga tura zdjęć.

Fotorelacja dotyczy dyskoteki z pierwszego dnia pobytu na Zielonej Szkole w Schodnie, oraz całego drugiego dnia. Uwaga 🙂 Jak widać na poniższym zdjęciu, niektóre zdjęcia są przeznaczone dla ludzi o stalowych nerwach i żołądku. Było na prawdę super! Z resztą, nie musicie nam wierzyć na słowo – sami zobaczcie!

Ostatni dzień Zielonej Szkoły minął pod znakiem gadów, płazów i ptaków. Kolejna fotorelacja zamieszczona jest poniżej.

A oto, co na temat czasu spędzonego w Schodnie sadzą sami uczestnicy Zielonej Szkoły (wypowiedzi przepisane są „dosłownie”):

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach, ponieważ mogłam się dowiedzieć, że patyczak, to miły owad, a karaluch w ogóle nie jest straszny ani ohydny i że ma takie jakby „super moce” i jeśli dla motyli jest lepsze środowisko i pogoda, to są ładniejsze”

Maja, klasa III

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o ptakach. Dowiedziałem się z nich, że ptaki są pod ochroną, są dwa rodzaje bocianów w Polsce i wszystkie ptaki mają inne odgłosy. Warto je obserwować. Poznałem nowe gatunki ptaków np. „Kopciuszek” i „Jerzyk”.

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o gadach i płazach. Podobały mi się dlatego, że doty6kaliśmy węża, widzieliśmy prawdziwe żaby i jaszczurki i dowiedziałem się o wielu gatunkach płazów i gadów.”

Kuba, klasa III

„Najbardziej podobały mi się zajęcia z owadami dlatego, że były ciekawe. Był na nich patyczak, ptasznik i ślimak wielki.”

Nadia, klasa III

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach, bo dowiedziałem się, że potrafią one nie oddychać przez 30 min, mają bakterie i tylko niektóre gryzą.”

„Na Zielonej Szkole nauczyłam się:

1. jak się robi papier,

2. jak rozróżniać ptaki po odgłosach,

3. jak odczytać kierunki świata na busoli.

Na Zielonej Szkole dowiedziałam się wielu fajnych rzeczy i świetnie się bawiłam.”

Lena, klasa III

„Najbardziej podobały mi się zajęcia z mapą. Dowiedziałem się jak po angielsku nazywają się strony świata.”

Kajetan, klasa III

„Najbardziej podobały mi się zajęcia z owadami. Nauczyłam się, że owady mogą żyć długo, żyły przed dinozaurami i są bardzo miłe i miłe były, bo można było brać je na ręce.”

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o gadach i płazach, bo chodziliśmy i łapaliśmy je. Zapamiętałem które gady i płazy są pod ochroną.”

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o gadach i płazach. Podobały mi się, bo wyszliśmy w teren i złapałem dwie żaby.”

„Najbardziej podobała mi się lekcja o owadach dlatego, że dowiedziałem się o nich czegoś nowego. Zachęciło mnie to do przygarnięcia zwierzęcia – patyczaka.”

Marcel, klasa IV

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach. Poznałam różne gatunki, na przykład ptasznika, którego się bałam a teraz nie, i lubię to zwierzę.”

„Najbardziej pobała mi się lekcja o owadach, ponieważ Pani mnie przekonała, że nie ma się czego bać i żeby nie zabijać owadów i poznałem nowego zwierzaka – ptasznika.”

Maksymilian, klasa IV

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o gadach i płazach. Podobały mi się dlatego, że z nich nauczyła się najwięcej, zobaczyłam nieznane mi wcześniej gady i płazy no i atmosfera na nich najbardziej mi się podobała.”

Martyna, Klasa IV

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach, które odbyły się we wtorek. Te zajęcia najbardziej mnie przekonały, żeby nie zabijać owadów, gdyż są bardzo pracowite. Podobało mi się również dlatego, że Pani była bardzo miła i śmieszna, oraz można było wziąć na ręce owady a pod koniec Pani pokazała nam pająka – ptasznika.”

Ewa, klasa IV

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach (ale nie o ptaszniku). Spodobały mi się dlatego, że była miła i przekonująca Pani, do tego, aby nie zabijać i szanować owady. Mieliśmy okazję dotknąć niesamowitych zwierzaków.”

Małgosia, klasa IV

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach. Podobały mi się, ponieważ można było  dotknąć, wziąć na ręce a nawet je pocałować.”

Marta, klasa IV

„Najbardziej podobały mi się zajęcia o owadach, ponieważ mogłam dowiedzieć się więcej o nich. Mogliśmy okazję dotknąć niesamowitych zwierzaków.”

Wiktoria, klasa IV