Dnia 19 grudnia 2014 r. w szkole został zrealizowany Projekt Świąteczny. W jego skład weszły trzy wyjątkowe elementy.

Pierwszym był program ,,Symbolika świąt ” zrealizowany według oryginalnego scenariusza napisanego przez p.p.Jeziorską i Podolską. Przesłanie płynące z występu, iż najważniejsza jest miłość, zostało wyrażone przez słowo, ruch, dźwięk i obraz. Drugim elementem projektu był program ,,Kolędy i ich historia”. Uczniowie dowiedzieli się, jakie jest pochodzenie słowa kolęda, kiedy śpiewamy te utwory, kto napisał najpopularniejsze kolędy w Polsce i w Europie, jak brzmi najstarsza polska kolęda pochodząca z XV wieku. Zespół wokalny przygotowany przez p. Szulist uroczo zaśpiewał polskie pastorałki. Pola Szukała z wdziękiem zagrała na skrzypcach popularne polskie kolędy . Kuba Leżohupski – podwójny Stypendysta: Prezydenta Miasta Gdyni i Marszałka Pomorza – z prawdziwą wirtuozerią zagrał na pianinie kilka kolęd najchętniej śpiewanych przez uczniów. Na koniec wystąpiła Martyna Ciegert, śpiewając po angielsku świąteczny szlagier ,, Merry Christmas”. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach ,, Jak samodzielnie przygotować dekoracje świąteczne? ” przygotowane przez panie: Gończ, Kustrę i Samsel. Każde dziecko  zrobiło choinkę, gwiazdę lub laleczkę – ozdoby na choinkę. Uczniowie mieli też jedną godzinę do zagospodarowania przez wychowawcę. Najczęściej był to poczęstunek przygotowany przez rodziców. Projekt Świąteczny miał na celu pokazać polskie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i stworzyć odpowiedni klimat do bycia razem w szkole.