WAŻNA informacja dot. składania wniosków  rekrutacyjnych do przedszkoli i szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem do 16 marca (poniedziałek) do godziny 16.00 rodzice mogą składać wnioski rekrutacyjne.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich stron – rodziców i pracowników placówek, uproszczone zostały zasady obowiązujące dotychczas przy składaniu wniosków – placówka oświatowa ma możliwość wydrukowania wniosku i wprowadzenia dziecka do systemu rekrutacyjnego bez konieczności zrobienia tego osobiście przez rodzica w placówce pierwszego wyboru. Konieczny jest w tym celu kontakt telefoniczny między rodzicem a szkołą.

 

Zasady rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego (tzw. klasy „0”) oraz do klasy I przebiegają według procedur opisanych przez Organ Prowadzący – Urząd Miasta Gdynia. Harmonogram oraz poszczególne kryteria mogą Państwo znaleźć tutaj: LINK

Zapraszamy do zapoznania się z informacją.