12 października 2018 r. klasy 6b i 6c ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w pierwszych zajęciach projektu „Akademia Czystego Morza” realizowanego w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy  realizowanego przez Uniwersytet Morski w Gdyni.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu nauk matematyczno -przyrodniczych, poruszających tematykę ochrony wód Morza Bałtyckiego oraz zagospodarowania odpadów.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat zanieczyszczenia Bałtyku, zajęciach laboratoryjnych, gdzie mieli okazję pierwszy raz samodzielnie wykonywać doświadczenia chemiczne oraz ćwiczeniach, podczas których przez zabawę utrwalali wiadomości na temat obiegu wody w przyrodzie.