W sobotę 22 kwietnia o godz. 9:00 rozpoczęliśmy Konkurs Modeli Szybowcowych pod patronatem Fundacji „Smyki na start.” Uczestnicy wraz z rodzicami i opiekunami w pierwszej części konkursu składali swoje modele w strefie warsztatowej zaaranżowanej w naszej szkolnej stołówce. Następnie udalilśmy się na salę gimnastyczną, gdzie zawodnicy kolejno oddawali rzuty szybowcem w pięciu kolejkach.

W tym roku szkolnym zawodnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach tj. na poziomie klas 0-II, III-IV, V-VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz drobne upominki, zaś zwycięzcy nagrody dodatkowe.

Gratuluję wspaniałych lotów, tym bardziej, że w tym roku szkolnym padło kilka rekordów i Wasze szybowce pokonały cała długość naszej sali gimnastycznej.