Zachęcamy naszych czytelników do wzięcia udziału w tym ogólnopolskim konkursie. Uczniowie zmagają się w następujących grupach wiekowych: 2-3 klasa, 4-6 klasa, 7-8 klasa. Konkurs polega na przeczytaniu książki wyznaczonej w danym miesiącu i rozwiązaniu testu sprawdzającego. Książek jest 7 i tyle samo testów. Jeden w miesiącu. Punkty za wszystkie testy sumują się i organizator ogłasza laureatów i finalistów maratonu. Warto dodać, że dzięki konkursowi uczeń może uzyskać dodatkowe punkty do szkoły ponadpodstawowej. Na zgłoszenia czekamy w bibliotece szkolnej do 30 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora https://wbpg.org.pl/wielki-maraton-czytelniczy/

Uwaga !

Na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Biblioteka” będą umieszczone aktualne informacje o tytule kolejnej książki do przeczytania oraz terminie testu.