W dniu 6 marca przeprowadzono szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W tegorocznej edycji uczestniczyło 28 recytatorów: 18 z kl. I – III oraz 10 reprezentantów kl. IV-VI. Uczniów oceniało jury w składzie: p. dyrektor Monika Małyszko, p. dyrektor Alicja Przybylska i p. Joanna Zdunek. W kategorii wiekowej kl. I-III na szczeblu rejonowym szkołę będą reprezentować: Zuzanna Grabowska z kl. II d i Nikola Mardzińska z kl. III c. W starszej grupie wiekowej laureatami zostali: Apolonia Szukała z kl. VI c oraz Mateusz Wrzos z kl. VI b. Życzymy powodzenia !

         

 Jury przyznało również 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Rafał Gaworski z kl. I a, Iga Sokołowska z kl. III d, Lena Bryll z kl. V a i Szymon Prokurat z kl. IV b. W tym roku występom przysłuchiwało się również jury dziecięce w składzie: Oliwia Freiberg z kl. VI c, Natalia Paszka i Veronica Zaleśny z kl. III a, któremu najbardziej podobał się występ Nikoli Mardzińskiej i Poli Szukały. Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom. Licznie zgromadzoną widownię oraz jury zachwycił ciekawy dobór tekstów.