Dnia 10 października 2019 r. klasy 5 wybrały się na całodniową wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich.
Zwiedziliśmy Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Nasza wędrówka obejmowała liczne obiekty  skansenu, gdzie zobaczyliśmy m.in. stare chaty ze strzechy, urokliwy Kościół, wiatrak, młyn i chłopskie zagrody. Z bliska przyjrzeliśmy się życiu starej wsi, chłopskim zajęciom i rzemiosłom.
Atrakcyjnym punktem programu była lekcja w dawnej szkole. Siedząc w starych ławkach wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak kiedyś uczyli się nasi przodkowie. Ciekawym doświadczeniem było poznanie dawnych metod karania nieposłusznych dzieci – uczniowie mieli okazję zasiąść w „oślej ławce”, czy klęczeć na workach z grochem. O dziwo,chętnych do eksperymentów nie brakowało;) Niemałym wyzwaniem dla uczniów była próba pisania gęsim piórem i atramentem.
Po ekscytującej lekcji udaliśmy się na mierząca 35,6 m. wieżę widokową, z której podziwialiśmy przepiękny widok na panoramę Wdzydz Kiszewskich i Krzyż Jezior Wdzydzkich.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Kaszubskiego Parku Miniatur, w którym odbyliśmy podróż dookoła świata, a wszystko w skali 1:25. Aktywnie spędziliśmy czas, bawiąc się w Gabinecie Śmiechu, Bajkowej Krainie, Minizoo, i Zamku Strachu.
Wycieczka była pełna atrakcji i wrażeń. Mimo że pogoda momentami płatała nam figle, wróciliśmy do Gdyni pełni energii i z uśmiechami na twarzach.