Dnia 22 maja klasy II b, II c i II d wybrały się na wspólną wycieczkę do Oliwy. Uczniowie wraz z wychowawczyniami podziwiały piękno i ogrom katedry w Gdańsku-Oliwie, bogate zdobnictwo ołtarzy oraz słynne oliwskie organy. Następnie klasy udały się na spacer po przyległym do katedry parku, położonym nad Potokiem Oliwskim. Dzieci miały doskonałą okazję do podziwiania rzadkich okazów roślin, które niegdyś uprawiali tu Cystersi. Szum wodospadów, zacisze zieleni i piękne słońce były doskonałą okazją do małęj przerwy w wędrówce i pikniku. Później uczniowie wraz z opiekunami pojechali do zoo w Oliwie, gdzie mogli obejrzeć różne gatunki zwierząt i podejrzeć ich codzienne życie. Atrakcji mnóstwo i choć wędrówka była wyczerpująca, wszyscy chętnie udaliby się po raz kolejny na wyprawę.