Dnia 3 kwietnia 2019 r. uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Gdańska.
Pierwszym punktem zwiedzania był spacer ulicą Długą, gdzie podziwialiśmy stare kamienice, Fontannę Neptuna,  Dwór Artusa, Złotą Bramę oraz Bazylikę Mariacką.
Następnie odwiedziliśmy Muzeum Morskie i wzięliśmy udział w lekcji „Szklana pogoda”. Na własne oczy zobaczyliśmy chmurę w butelce, stworzyliśmy tęczę w probówce, a także sprawdziliśmy,  jak dokładny może być „wodny” termometr. Niezapomnianym punktem wycieczki była wystawa interaktywna, gdzie bardzo aktywnie spędziliśmy czas.
Ostatnim przystankiem w Gdańsku było zwiedzanie Archikatedry Oliwskiej i spacer po Parku Oliwskim.
Gdańsk ugościł nas piękną wiosenną pogodą 🙂 Stolicę bursztynu opuszczaliśmy z uśmiechami na twarzach, pełni wrażeń i niesamowitych emocji .