W piątek 4.10.2019 r. w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbyły się zawody w jej znajomości. Uczniowie klas V i VI zmierzyli się z testem, który rozwiązywali na swoich telefonach i tabletach. Dzięki platformie Quizizz wszyscy uczestnicy mogli śledzić na żywo klasyfikację i zmieniające się miejsca uczniów po kolejnych odpowiedziach. W rywalizacji wzięło udział 80 uczniów z obu poziomów klas, liczyła się nie tylko poprawna odpowiedź, ale także szybkość wskazania właściwej odpowiedzi. Po emocjonującej końcówce, w rywalizacji klas VI zwyciężył Maksymilian Bartniak z kl. VIc, II miejsce zajęła Alicja Żurowska z VIa, a III miejsce  jej klasowa koleżanka Oliwia Juńska. W poziomie klas V, Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Ida Bryll z 5b, II miejsce zajął Paweł Wnuk z 5a, a III miejsce przypadło Szymonowi Kreftowi także z Va.
Kolejną atrakcją w „Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia” był quiz w programie Kahoot dla klas VII i VIII. Tam uczniowie zmagali się z działaniami do 500!!! Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Grzegorz Borzycki z klasy VIIb. Gratulujemy Grzesiowi oraz wszystkim, którzy zdali na wesoło egzaminy z tabliczki mnożenia: uczniom – tym młodszym i tym starszym, Dyrekcji, pracownikom szkoły, a także Rodzicom, którzy pokazali tego dnia swoim pociechom, że matematykę można polubić i bawić się nią 😊.
Nie mogło w piątek  oczywiście zabraknąć kart z tabliczką mnożenia, odznak ekspertów, koszy pełnych słodyczy oraz kolorowych pięknych liści – oczywiście z tabliczką mnożenia 😀.
W piątek szkoła była z pewnością jednym, wielkim matematycznym tyglem!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom matematycznego dnia, a zwycięzcom rozgrywek gratulujemy.