21 marca 2017 roku uczniowie kl. IV a i szóstoklasiści z aktywu bibliotecznego uczestniczyli w festiwalu literacko – filmowym BOOKON, zorganizowanym przez OLPI w Gdańsku. Ideą festiwalu jest propagowanie czytania i kontaktu z książką poprzez wykorzystanie nowoczesnych metod dydaktycznych. Uczestnicy spotkania swobodnie przechodzili z jednej sali do drugiej i korzystali z wielu warsztatów. Zajęcia miały związek z literaturą, ilustracją i czytaniem książek. W programie były m. in. zajęcia „Gotowanie z Mamą Muminka”, warsztaty taneczne, labirynt, komiksowy kącik, zabawy językowe – gry plenerowe Regipio, warsztaty z grafiki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „Złap bohatera literackiego”, która polegała na odnalezieniu kodów QR  rozmieszczonych na terenie całej szkoły.

                                                      

                                                          

Na koniec odbyło się spotkanie z GOŚCIEM SPECJALNYM – pisarką i dziennikarką – p. Ewą Marią Slaską. Wręczono również nagrody książkowe uczestnikom konkursów. To był miło spędzony pierwszy dzień wiosny.