Dnia 22.03.2017 r. odbyło się podsumowanie obchodów Dnia Języka Polskiego. Podczas spotkania, które miało formę zabaw językowych, nasi uczniowie wykazali się znajomością znaczeń wybranych związków frazeologicznych. W ramach realizacji tego projektu uczniowie klas piątych i szóstych wykonali szereg zadań, których celem było wykazanie się umiejętnością poprawnego posługiwania się językiem ojczystym w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Uczniowie napisali test „Potyczki językowe”, wykonali plakaty „W krainie języka polskiego” oraz „Stop wulgaryzmom”, podczas przerw mieli również okazję rozwiązać rebusy, krzyżówki i łamigłówki językowe. Poradzili sobie znakomicie. Oto autorzy najlepiej napisanych testów: Ida Czapnik kl. VI B, Oliwia Freiberg kl. VI C, Malwina Samp kl. VI C, Mateusz Wrzos kl. VI B, Lena Bryll kl. V A, Mikołaj Prokurat kl. VI B. Gratulujemy !