W naszej świetlicy nie ma czasu na nudy! Ciekawie spędzamy czas na zabawie w gronie kolegów i koleżanek. Tu nikt nie jest sam. Wspólne działanie to podstawa! Wiele radości daje konstruowanie przeróżnych budowli z kolorowych patyczków i plastikowych „krateczek”. Współpraca to warunek udanej konstrukcji, a skutki jej braku widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu ; zresztą taka „rozbiórka” to dodatkowy powód do śmiechu. W świetlicy można również wspólnie zagrać w różne gry planszowe, a Monopol, Farmer, Bingo to ulubione gry rozwijające umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość.  Ulubionym zajęciem , zwłaszcza dziewczynek jest wycinanie z kolorowych papierów, a ponieważ przyszła jesień – jesienne elementy dominują w naszych pracach plastycznych. Prawdziwym „hitem” są „włóczkowe” pompony, a jesienne drzewo z nich wykonane jest naprawdę imponujące.