W dniach 29 września – 5 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez polonistów i bibliotekarzy w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”. Jest to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt obchodzonych 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.  Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Najmłodsze dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Ktoś”o początkach przyjaźni dwóch dziewczynek — Małgosi oraz chorującej na serce Madzi. Bohaterki starają się obserwować innych i pomagać tym, którzy utracili swój uśmiech. Następnie wypełniali karty pracy i kolorowanki. W starszych klasach bazą do zajęć był fragment książki Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel pt. „Pracownia Aurory”. Później uczniowie wymyślali specyfiki leczące złamane serca i tworzyli kolorowe recepty. Oprócz głośnego czytania można było zapoznać się z wystawą książek poświęconą temu tematowi oraz wziąć udział w konkursie fotograficznym.  Dziękujemy wszystkim klasom za udział w wydarzeniu i życzymy Wam, abyście zawsze dbali o swoje serce oraz swoje uczucia.