29 września korzystając jeszcze z przepięknej jesiennej pogody klasa 7a udała się na wycieczkę, aby  zwiedzić wzniesiony przez zakon krzyżacki Zamek w Malborku. Uczniowie oprowadzani przez przemiłą panią przewodnik dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o historii tego miejsca.

Niepowtarzalną okazją było też zwiedzanie wystawy “Nigra crux, mala crux  Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego”, gdzie zgromadzono kilkaset eksponatów z ponad 30 miejsc, w tym wielkie obrazy sprowadzone z Ukrainy. Wystawa jest pierwszą w historii polskiego muzealnictwa próbą zmierzenia się z mitami i stereotypami dotyczącymi zakonu krzyżackiego. Uczniowie mogli podziwiać wiele ciekawych eksponatów np.średniowieczne kodeksy krzyżackie, obrazy, rysunki i grafiki ( w tym dzieła Jana Matejki, Juliusza i Wojciecha Kossaków), medale, odznaczenia i wiele innych.