Dnia 7 października 2016 roku w godzinach popołudniowych , odbyła się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I A.

Dzień  uroczystości miał ogromne znaczenie  dla społeczności naszej szkoły . Była to bowiem 132 rocznica urodzin naszego patrona, wiceadmirała Józefa Unruga.

Wszyscy zgromadzeni powitani zostali przy sali 13 przez wychowawczynię klasy I A, p.Renatę Reszelewską- Ambroziak.

Tegoroczne pasowanie rozpoczęło się od gry terenowej pt. ,, Moja szkoła”.

Pierwszaki , pod opieką asystentów- uczniów klas starszych, w cztero i trzyosobowych grupach , biegały po szkole w poszukiwaniu ośmiu stanowisk, gdzie wykonywać musiały różne zadania.

Miały wbić gwoździe u pana Andrzeja- konserwatora, zastosować zasady savoir- vivre u p. Małgorzaty Kaczorowskiej, ubrać laleczkę w strój galowy z panią praktykantką, ułożyć puzzle z symbolami narodowymi i do nich dopasować podpisy, zrobić własna zdrową kanapkę pod czujnym okiem p. Joanny Kosickiej , zabawić się z p. Małgorzatą Krzyżanowską w zabawę integracyjną i pokonać na sali gimnastycznej skomplikowany tor przeszkód. W gabinecie p.Dyrektor , pierwszaki wykazywały się wiedzą o szkole i patronie naszej szkoły. Po każdym , poprawnie wykonanym zadaniu , uczeń otrzymywał stempelek do własnej książeczki , na kodowaną kartę pracy.

Następnie wszyscy udali się do auli , gdzie odbyło się pasowanie i ślubowanie. Doniosłość tej chwili zaakcentowana  była poprzez obecność pocztu sztandarowego szkoły, pod opieką p.Aliny Jeziorskiej.

Aktu pasowania, ogromnym ołówkiem, dokonała p. dyrektor Monika Małyszko. Gratulacyjne dyplomy wręczyła dzieciom p.wicedyrektor Alicja Przybylska. Najbardziej podniosły był moment ślubowania pierwszaków na sztandar naszej szkoły. Z ogromnym przejęciem dzieci wysłuchały słów ślubowania i chórem odpowiedziały : Ślubujemy!

Potem uczniowie radośnie zaprezentowali dwie piosenki i wierszyk, a na zakończenie części oficjalnej pierwszy raz zaśpiewali ,, Pieśń szkoły”.

Był także czas na podziękowania i kwiatki .

Uroczystość zakończyła  się wręczeniem niespodzianek dla uczniów i wspólnym biesiadowaniem przy pięknie i suto zastawionym stole.

Na tę uroczystość, oprócz pierwszaków , uczniów klas starszych, licznie przybyli rodzice i inni członkowie rodzin. Impreza miała więc charakter integrujący pokolenia. Przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.