Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w ramach programu “Safer Internet”. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.       

            Obchody DBI w naszej szkole polegają na:

 

  • prowadzeniu zajęć dla uczniów w oparciu o materiały ze stron: Sieciaki.pl i Dzieckowsieci.pl,
  • umieszczeniu artykułu na temat obchodów DBI w gazetce szkolnej,
  • utworzeniu gazetki szkolnej zawierającej najważniejsze porady
    i przestrogi dla najmłodszych Internautów,
  • wykonaniu przez uczniów prezentacji multimedialnych, broszurek związanych z ich postrzeganiem bezpieczeństwa w sieci Internet,
  • Warsztatach dla uczniów przygotowanych przez klasę 8 A .