17 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Kota. Z tej okazji dzieci z klas „0” – II odwiedzały wraz z paniami bibliotekę, aby uczestniczyć w specjalnie przygotowanych zajęciach. Były rozmowy o nawykach kotów i ich trybie życia, ciekawostki oraz wystawka książek, których głównymi bohaterami są te zwierzęta. Uczniowie dostali propozycję podjęcia „Kociego wyzwania czytelniczego”, które polega na kolorowaniu kotka za każde 15 minut czytania dowolnej książki w domu. Po wypełnieniu kart można je przynieść (podpisanie imieniem i nazwiskiem) po przerwie wielkanocnej do biblioteki. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody. Później uczestnicy spotkania wzięli udział w kociej gimnastyce do muzyki Rossiniego. Na koniec odbyła się sesja fotograficzna z użyciem specjalnie przygotowanej na tę okazję planszy.