W piątek, 2 czerwca 2017 r., uczniowie I a i 0 c wybrali się wspólnie na całodzienną wycieczkę do Sarbska. Dzieci zwiedziły Muzeum Marynistyczne, gdzie zobaczyły największe w kraju zbiory rękodzieła artystycznego, spacerowały po parku z makietami największych żyjących ryb i ssaków morskich. W Oceanarium Prehistorycznym w 3D zobaczyły świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu i przeżyły bliskie, pełne wrażeń spotkanie z ogromnym rekinem żarłaczem. Podczas interaktywnego widowiska multimedialnego ,,Błękitek Live Show” spotkały sympatycznego i zabawnego wieloryba Błękitka. Odwiedziły wrak okrętu, który wywołał u niejednego zaburzenia błędnika. Najwięcej emocji budziły jednak spotkania z fokami i uchatkami.Oglądały ich tresurę i karmienie. Był tez czas na zakupy i posiłek. To był bardzo udany i pogodny dzień. Dzieci spisały się rewelacyjnie.