W ostatnim czasie niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach czytelniczych poprowadzonych przez panią Martę Mital, która współpracuje z wydawnictwem „Meandry”. Młodsi uczniowie wyruszyli tropem znikających pod pralką skarpetek, odwiedzili akademię Pana Kleksa, tworzyli własne historie z pudełka lub książki obrazkowe, rozpracowywali emocje wraz z pewnym potworem. Starsi byli z wizytą w Narnii oraz tworzyli oferty biura podróży po tej niezwykłej krainie. Inni układali własne komiksy. Klasa ósma wyruszyła na nietypowe spotkanie z Mickiewiczem tropem współczesnych piosenek, w których wykorzystano utwory wieszcza. Warsztaty pozwoliły uczniom na inne spojrzenie na lektury znane im z lekcji języka polskiego.