Dnia 21.11.018r. uczniowie klasy IVB mieli okazję zwiedzić Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a w szczególności miejsca niedostępne na co dzień dla pasażerów. Aby wejść na lotnisko musieliśmy przejść kontrolę, dowiedzieliśmy się czego nie możemy wnieść na pokład samolotu oraz jak wygląda procedura, kiedy na lotnisku zostanie pozostawiony bagaż bez właściciela. Dowiedzieliśmy się jakie samochody poruszają się po lotnisku i do czego służą oraz kto pracuje i jakie służby są zaangażowane. Zaproszono Nas do remizy strażackiej,  gdzie szczegółowo przedstawiono jak wygląda praca strażaków na lotnisku. Zobaczyliśmy jak wygląda luk bagażowy.  Atrakcją były lądujące i startujące samoloty, mieliśmy również okazję wejść do jednego z samolotów. Każdy miał okazję usiąść za sterami w kokpicie samolotu. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i tylko czekać aż wyrośnie nam jakiś pilot 🙂

Wychowawca Agnieszka Dobrzycka