W czwartek 26 marca 2015r w naszej szkole odbyły się zawody w układaniu kostki Rubika.
Zawodnicy z klas szóstych wystąpili w dwóch konkurencjach: układaniu kostki 2×2 i 3×3.

W pierwszej konkurencji zwyciężył Michał Wera z klasy  6B, II miejsce dla Wiktora Wilewskiego z VIA, trzeci był Tymek Orłowski również z VI A. Warto podkreślić, że najlepsi zawodnicy układali kostki w około 6-7 sekund!

Duże emocje towarzyszyły układaniu trudniejszej wersji kostki – czyli 3×3. Stawka była bardzo wyrównana a o awansie do kolejnej rundy decydowały ułamki sekund. Ostatecznie faworyt zawodów – Michał Wera zajął III miejsce a w ścisłym finale spotkali się: Wiktor Wilewski i Franek Sulima – obaj z klasy VIA. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku więcej zimnej krwi zachował Wiktor i to on zdobył tytuł Mistrza Szkoły w układaniu kostki Rubika.

W tej konkurencji najlepsi zawodnicy uzyskiwali czasy w okolicach 22 sekund!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz uczniom pomagającym w przeprowadzeniu zawodów.

Zdjęcia z zawodów wykonane przez Agatę Wolańczyk z klasy 6A do obejrzenia w galerii.