Chciałabym Wam przedstawić Oliwię Mroczkowską – uczennicę klasy 7 B i zawodniczkę Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia w Sopocie. Trenuje windsurfing i startuję w klasie IQFoil . Jej cykl treningowy dzieli się na 2 części jesienno-zimowy i wiosenno-letni. Trenuje 4 razy w tygodniu w sezonie zimowym miedzy innymi na siłowni, w terenie, na sali i basenie. Poprawia w ten sposób siłę, wytrzymałość i kondycję pływacką.  W sezonie wiosennym jak tylko warunki pogodowe pozwalają rozpoczyna treningi na wodzie, na których doskonali technikę i uczy się coraz to nowych rzeczy. To nad czym trzeba pracować i co doskonalić okazuje się na regatach. Tam ma możliwość zmierzyć się nie tylko z innymi zawodnikami, ale również różnymi warunkami atmosferycznymi: słabym lub silnym wiatrem, falą, przybojem. Pływanie w różnych miejscach pozwala Oliwii na zdobywanie nowych doświadczeń i pokazuje nad czym musi jeszcze pracować aby odnosić większe sukcesy. Jest to sport bardzo dynamiczny, wymagający dużej koncentracji i wielu godzin treningów na wodzie w różnych warunkach. 

W zeszłym sezonie Oliwia może pochwalić się udziałem w 15 regatach różnej rangi zarówno krajowej jak i międzynarodowej, gdzie wywalczyła łącznie 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe). W listopadzie 2023 otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. W marcu 2024 odebrała stypendium Prezydenta Miasta Gdyni za dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Cieszymy się, że możemy mieć w swoim gronie tak wspaniałą uczennicę i zawodniczkę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!