Nasza szkoła wzbogaciła się ostatnio o nowe pomoce do nauki programowania w postaci ozobotów i mBotów.

Ponieważ chcielibyśmy, aby wszyscy uczniowie zaprzyjaźnili się z tymi „maluchami”  postanowiliśmy ogłosić konkurs na imiona dla mBotów. Jest to propozycja dla uczniów klas: V, VI i VII.

Każdy uczeń ma szansę nadać imię jednemu z pięciu mBotów a komisja składająca się z uczniów Samorządu Uczniowskiego wyłoni zwycięzców. Oprócz tego, że mBoty będą nosiły imiona zaproponowane przez konkretnych uczniów, to jeszcze zwycięzcy (5 osób) będą mogli zabrać  po jednym robocie do domu na weekend aby się z nim „pobawić”.

Jak wziąć udział w konkursie? Każdy chętny uczeń klasy V, VI lub VII proszony jest o składanie swojej propozycji nazwy mBota na specjalnie przygotowanej kartce. Kartki rozdawać i zbierać będą członkowie SU od poniedziałku do czwartku (15-18 stycznia). W piatek zostanie rozstrzygnięty konkurs a wyniki podamy jeszcze przed feriami.

Ruszajcie głowami i wymyślajcie imiona naszych nowych „milusińskich”.

Na zdjęciu poniżej prezentujemy dwa z pięciu mBotów.