Na prośbę GCS przekazujemy informację dot. rodzinnego przejazdu rowerowego

 

 

Podsumujmy Rowerowy maj i Odprowadzam Sam  Rodzinnym przejazdem rowerowym: start 17:00                                                                                                                     

 

Zapraszamy wszystkich amatorów dwóch kółek do Centrum Experyment o godzinie 17:00 nastąpi podsumowanie i ogłoszenie wyników projektu „Rowerowy Maj”, po którego zakończeniu wystartuje Rodzinny Przejazd Rowerowy. Jego trasa będzie wiodła przez Aleję Zwycięstwa, Piłsudskiego, Bulwar Nadmorski, Skwer Kościuszki na Molo Południowe, gdzie nastąpi finisz. Organizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie In gremio.

 

Co jeszcze czeka Was na miejscu:

 

Dzień Dziecka  i 15 urodziny „Centrum Nauki Experyment” obchodzimy z Gdyńskim Centrum Sportu, Stowarzyszeniem In gremio oraz Biblioteką Gdynia.

1 czerwca świętujemy z pompą! Na trawniku pomiędzy budynkami III i IV będą czekać na Was wystrzałowe eksperymenty w skali GIGA. Zbudujecie wielkogabarytowe konstrukcje z klocków Mamutiko, zaliczycie przejażdżkę gokartem i zobaczycie, ile fizyki kryje się w gigantycznych bańkach mydlanych pokaz naukowy „Nauka na WYPASIE!” (3 tury – 12:00, 14:00, 16:00) .

W ramach projektu „Gdynia na fali” dla najmłodszych zorganizowane zostanie spotkanie żeglarskie z instruktorem, który opowie m.in.: o budowie łódki klasy Optimist, o żeglowaniu, o mitach i przesądach żeglarskich, a także o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą i w wodzie. Będzie czas na pytania, ćwiczenia i quizy.

W ciągu dnia odbywać będą się spotkania tematyczne dla klas z projektu „Wgraj się”. Nie zabraknie kącika malucha, w którym prowadzone będą różnego rodzaju zabawy plastyczne i animacje żeglarskie dla dzieci, robienie łódeczek czy przeciąganie liny. Opiekunowie będą mogli odpocząć w strefie chillout z leżakami. Dla zaspokojenia umysłu i duszy przeprowadzimy zajęcia jogi dla dzieci a Biblioteka Gdynia przyjedzie rowerem cargo z  wypożyczalnią książek i zaprosi do wielkoformatowej gry literackiej w strefie relaksu.

 

Do zobaczenia