7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W obecnej chwili nabiera ono szczególnego znaczenia. Wszyscy teraz bardzo troszczymy się o zdrowie swoje i innych. Czujemy wdzięczność wobec ludzi, którzy nam w tym pomagają. Oto kilka pomysłów, które zainspirują do rozmów na ten temat z najmłodszymi.

„Masz tę moc” to zupełnie darmowa książka dla dzieci w formacie pdf. Agnieszka Frączek, Ewa Podleś, Wydawnictwo Olesiejuk. Książka powstała przy współpracy lekarzy i psychologów. https://www.granice.pl/news/koronawirus-ksiazka-dla-dzieci-pdf-za-darmo-ebook-pobierz-masz-te-moc/9271

Ilustrowany poradnik Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie

Bajka Jeżyk Bartek zostaje w domu napisana przez psycholożkę i nauczycielkę języka polskiego Martę Mytko. Bajka wyjaśnia przedszkolakom, dlaczego w najbliższym czasie muszą zostać w domu i podpowiada sposoby spędzania wolnego czasu.

Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie napisana przez psycholożkę, Dorotę Bródkę. Dostępna jako ebook w formacie PDF i w formie audiobooka.

Zgrywisia, zaklęcie i zabawa w śpiewanego. Opowieść na czas zarazy. Bajka autorstwa Marii Maruszczyk, psycholożki i bajkoterapeutki. Wersja do poczytania i do posłuchania znajduje się tutaj.

Ebook #Zostańwdomu. O epidemii, kwarantannie i emocjach

Filmy Edusie. Co to jest koronawirus?

Animacja o koronawirusie autorstwa Anny Kaczor.

Studio Dinksy przygotowało filmik edukacyjny wyjaśniający dzieciom i dorosłym pojęcia związane z koronawirusem (pandemia, kwarantanna) https://youtu.be/H0mx90NbvuM