Kochani uczniowie,

9 kwietnia 2020r. (czwartek) w godz. 18-19, w strefie psyche SWPS odbędzie się b. ciekawy WEBINAR pt. „Jak się czujesz? Porozmawiajmy o emocjach.” Spotkanie jest oczywiście online, całkowicie bezpłatne (obowiązują zapisy).

Spójrzcie: TUTAJ

Pozdrawiam ciepło i niezmiennie zapraszam do kontaktu (e.mezenska@sp17.eu)
Ewelina Mężeńska

 

Oto zapowiedź: „Wokół siebie nie mamy koleżanek i kolegów z klasy, przyjaciół, brakuje nam wspólnych wyjść, własnej przestrzeni, rozrywek poza domem. Wydaje się, że przez epidemię koronawirusa życie szkolne i towarzyskie legło w gruzach. Do tego jesteśmy skazani na zamknięcie w czterech ścianach i ciągłe przebywanie tylko z rodziną. To wszystko sprawia, że odczuwamy wiele trudnych emocji – trzeba się mierzyć z ograniczeniami, zakazami, nakazami. Namiastkę wcześniejszego życia dają – na szczęście – social media. Jakie sposoby zastosowania mediów społecznościowych najlepiej pomagają w walce z poczuciem osamotnienia i odizolowania? Jak radzić sobie z emocjami, które wywołuje epidemia? Co zrobić, by lepiej odnajdywać się w relacjach z rodziną i dlaczego bywa to tak trudne? I w końcu – jak konstruktywnie wykorzystać czas, kiedy szkoła przenosi się do domu? Psycholog Zofia Szynal z Uniwersytetu SWPS będzie o tym rozmawiać z Przemysławem Staroniem, Nauczycielem Roku 2018