Siódmoklasiści w dn. 5-6 października 2021 r. wybrali się na wycieczkę do miasta pierników. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło. Zwiedziliśmy Stare Miasto, zobaczyliśmy Dom Mikołaja Kopernika oraz spróbowaliśmy swoich sił przy Krzywej Wieży. Krętymi schodami wspięliśmy się na punkt widokowy wieży Katedry Świętojańskiej, żeby podziwiać słynny „Tuba Dei”- największy średniowieczny dzwon w Polsce. Atrakcji nie brakowało. Odwiedziliśmy również Dom Legend Toruńskich, Bazę Mars, Planetarium, Żywe Muzeum Piernika oraz Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Podczas wieczornego spaceru podziwialiśmy ruiny zamku krzyżackiego, przemierzaliśmy malowniczy bulwar nadwiślański i oglądaliśmy cudowne pokazy multimedialne w fontannie Cosmopolis. Z Torunia przywieźliśmy oczywiście sporo pysznych pierników, dużo zdjęć i pięknych wspomnień.