Od października uczniowie klasy 7A: Paweł Wnuk, Patryk Kaszubowski i Paweł Zblewski, tworząc zespół, rywalizowali ze szkołami z całej Polski w konkursie „Liga Sprawiedliwości”.

Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a dotyczy szeroko pojętej edukacji prawnej. Co tydzień drużyna rozwiązywała 3 lub 4 zadania  (kruczki prawne), które po analizie i interpretacji – bardzo często głęboko prawniczej – należało przedstawić w twórczy sposób w formie literackiej, multimedialnej lub plastycznej.

Uzyskaliśmy wysoki wynik w etapie rozgrywek ligowych. Udało nam się awansować do fazy play-off i znaleźć się wśród 16 najlepszych drużyn z całej Polski.

Po ponad 3 miesiącach zmagań nasza drużyna kończy rywalizację. Do kolejnego etapu zabrakło nam 1 punktu, ale trzeba przyznać, że była to niesamowita przygoda z prawem.

Gratulacje należą się chłopakom z klasy 7A za ich zaangażowanie, ogrom wykonanej pracy i merytoryczne odpowiedzi do każdego z zadań. Aby w pełni docenić pracę drużyny, zamieszczamy przykładowe zadania konkursowe oraz ich realizację.

WYWIAD z Panem wiceprezydentem Gdyni Bartoszem Bartoszewiczem

OPOWIADANIE – dyskryminacja