W ramach podsumowania  i zakończenia projektu ,, Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”, w piątek 19 maja 2017 roku, nasze pierwszaki wzięły udział w konkursie o bezpieczeństwie.
Uczniowie klasy I a: Weronika Rygała, Olivia Boguszewicz, Kaja Wasiluk, Michał Marchewka, Łukasz Osowski, Fabio Krzewiński, Oliwier Barzowski, Miłosz Bratkowski, Kuba Kamin, Martin Pietrzak, Kacper Kołodziejski i Szymon Sroka,
zmierzyli się z uczniami innych szkół w konkurencjach:
-sportowej: karmienie Foczki, ratownik i żółwik
-plastycznej
-wiedzy- wiedzy o bezpieczeństwie
-zaprezentowali  piosenkę ,, Znaczki odblaskowe” do której wspólnie przygotowali choreografię i stroje ( zdjęcie).
Nasi uczniowie świetnie się spisali zajmując IV miejsce. Jesteśmy z nich dumni. Wrócili bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i z dyplomami ,, Przyjaciela Policyjnej Foczki”( zdjęcie).