Witamy po długiej przerwie wszystkie dzieci należące do świetlicy. Nie możemy się niestety spotkać, ale jeżeli lubicie zajęcia plastyczne zapraszamy Was do wspólnych zajęć.

Mamy już za oknem piękną wiosnę, niestety możemy ją podziwiać tylko przez okno. Jeżeli jednak macie w swoich domach podstawowe materiały plastyczne – zapraszamy Was do wykonania sylwetki bociana – wiosennego zwiastuna.

Przygotujcie: biały, tekturowy talerzyk, czerwony, biały, zielony i czarny papier, klej i nożyczki.

Sposób wykonania: tekturowy talerzyk złóż na pół – jeżeli Twój bocian ma stać lub przetnij na pół – jeśli chcesz go przykleić do kartki papieru. Do tak przygotowanego „tułowia” doklej nogi, szyję i głowę. Z czarnego papieru wytnij piórka. Twój bocian będzie ciekawszy, gdy umieścisz go na zielonej trawce. Powodzenia!