17 listopada klasy piąte naszej szkoły miały okazję zobaczyć spektakl „W krainie mitów” wystawiony w Sali Koncertowej Portu Gdynia przez Narodowy Teatr Edukacji. W scenicznej opowieści dwójka młodych bohaterów podczas szkolnej wycieczki do muzeum przenosi się w czasy mityczne. Spotyka w nich Prometeusza, Ikara, Syzyfa, króla Midasa. Aby wrócić do współczesności muszą rozwiązać zagadkę – kluczem okazuje się nić Ariadny, którą upleść należy z czterech żywiołów. Okazuje się, że spotkanie z mitologią wpływa w znaczący sposób na edukację naszych bohaterów, zmienia ich postawy i charaktery.

Dzień później, 18 listopada do Sali Koncertowej Portu Gdynia wkroczyły nasze klasy ósme. Tym razem oglądaliśmy spektakl „Samotni w tłumie” poruszający ważne i aktualne problemy cywilizacyjne. Splatają się w nim losy głównych bohaterów: Kaśki (dziewczyny zamkniętej w sobie, wrażliwej artystki), Krzyśka (młodego geniusz komputerowego), Sylwii (przebojowej i powierzchownie podchodząca do życia), Lukasa (chłopaka traktujący życie konsumpcyjnie, a przy tym wykorzystującego innych do swoich celów) oraz Platona (bezdomnego, starszego człowieka). Okazuje się, że wzajemna obecność bohaterów ma ogromny wpływ na ich dalsze losy. Tylko czy są gotowi się zmienić?

Obydwa spektakle przyniosły wiele refleksji. Jesteśmy dumni z dzieci, ponieważ były zasłuchane, zachowywały się bardzo dojrzali i kulturalnie. Brawo Wy!