Dnia 3.grudnia dzieci z klas zerowych i pierwszych uczestniczyły w spotkaniu z  panią Alicją Mrozowską, która opowiadała nam o pracy górnika morskiego, zajmującego się wydobyciem gazu i ropy naftowej z dna morskiego. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację i krótkie filmiki o specyfice pracy górników na morzu, a także obejrzały próbkę ropy naftowej. Ponadto uczniowie mieli doskonałą okazję do zapoznania się z pracą takich osób jak: kapitan statku/platformy, marynarz, nurek, czy pilot helikoptera/samolotu. Pod koniec zajęć nasz gość cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania najmłodszych.  Nasze spotkanie uświetniła wspólna fotografia oraz słodki upominek. Serdecznie dziękujemy Pani Alicji za poświęcony nam czas i poprowadzenie bardzo ciekawej lekcji. Przypominamy, że jak co roku 4. grudnia wszyscy górnicy obchodzą swoje święto – Barbórkę.