W dniach 9 – 11 stycznia uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w warsztatach czytelniczych poprowadzonych przez pracowników wydawnictwa Zakamarki. Zajęcia dla młodszych dzieci miały zachęcić je do czytania książek o przygodach pary przyjaciół – Dawida i Larisy z powieści M. Widmarka „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”. W ramach godzinnych warsztatów uczniowie poznali fragmenty książki wzbogacone prezentacją, krótką historię Biblioteki Aleksandryjskiej oraz odszyfrowywali zakodowane hasło na podstawie tablicy Mendelejewa. Natomiast siódmoklasiści w czasie warsztatów „Piękno i sztuka, co to takiego?” próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy każdy z nas jest artystą?, Co jest piękne?Zdobyli też wiedzę na temat impresjonizmu w sztuce.