Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w kolejnej edycji maratonu. Obecnie ma on rangę konkursu ogólnopolskiego i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku szkolnym mamy trzy grupy wiekowe: kl. II-III, IV- VI i osobno kl. VII. Ogólne zasady nie zmieniają się. Uczniowie czytają wybraną lekturę i sprawdzają znajomość tekstu w formie testu, który wypełniają w wyznaczonym terminie. Pierwszy test przeprowadzony zostanie około 9 października. Oto lektury dla poszczególnych klas: kl. II- III – M. Widmark, CH. Alvener „Nelly Rapp i białe damy”; kl. IV – VI – G. Bąkiewicz „Mówcie mi Bezprym”; kl. VII – L. Lowry „Posłaniec”. Zgłoszenia uczestników maratonu przyjmujemy w szkolnej bibliotece do 25 września.

Więcej informacji o konkursie