Z kim najlepiej rozmawiać o samorządzie terytorialnym? Oczywiście z przedstawicielem samorządu! Drużyna “Gąbki Sprawiedliwości” miała okazję przeprowadzić wywiad z Panem Bartoszem Bartoszewiczem. Tematem rozmowy był samorząd terytorialny, jego zadania oraz rola w naszym życiu.

Jaka jest różnica między gminą, powiatem i województwem? Kto powołuje władze samorządowe? Dlaczego samorząd terytorialny sprawdza się lepiej na poziomie miasta/gminy niż administracja rządowa? Kto finansuje szkoły podstawowe? Z czyjej inicjatywy gdyńscy uczniowie mają darmowe przejazdy komunikacją miejską?  – to tylko przykładowe pytania, które zadali nasi uczniowie.

Odpowiedzi na powyższe zagadnienia pomogą chłopcom z kl.7a w kolejnym tygodniu rozgrywek w ogólnopolskim konkursie “Liga Sprawiedliwości”. Trzymamy kciuki!