Za nami kolejne warsztaty czytelnicze z wydawnictwem Zakamarki ! W dniach 15-17-21 listopada uczniowie klas „0” – VI uczestniczyli w godzinnych zajęciach literackich. Zostały one zorganizowane przez szkolnych bibliotekarzy w ramach realizacji zadań wynikających z uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Warsztaty miały na celu pobudzić zainteresowania czytelnicze wśród uczniów, zachęcić ich do samodzielnej lektury. Zajęcia polegały na interaktywnym czytaniu dziecięcej literatury skandynawskiej, które wzbogacone zostały prezentacją multimedialną. Motywem przewodnim były serie książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Piaskowy wilk”, „Dawid i Larisa” oraz „Tsatsiki”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach. Niektórzy zakupili książki z „Zakamarków”, pozostałych zapraszamy do szkolnej biblioteki. Tam znajdą większość pozycji, o których wcześniej słyszeli.