Dnia 2 października przedstawiciele nauczycieli i uczniów wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych śp. admirała floty Józefa Unruga i Jego Małżonki Zofii Unrug. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Marynarki Wojennej RP pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni Oksywiu. Po mszy głos zabrał wnuk Józefa Unruga pan Krzysztof Unrug oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W eskorcie kompanii honorowej Wojska Polskiego trumny zostały umieszczone na lawetach , za nimi uformował się kondukt pogrzebowy .Uroczysty pochówek Józefa Unruga i Jego Małżonki nastąpił w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej.  Udział w uroczystościach wziął Prezydent RP Andrzej Duda. Wręczył on przedstawicielowi rodziny panu Krzysztofowi Unrugowi akt pośmiertnego mianowania śp. Józefa Unruga na stopień admirała floty.