Dnia 27 września świętowaliśmy Światowy Dzień Turystyki. W szkole zostały tylko grupy O i klasy I, które przygotowywały się do pasowania. Klasy II wędrowały leśnymi ścieżkami po rezerwacie przyrody ,,Cisowa”, gdzie uczyły się co to jest rezerwat, jak odróżniać drzewa, rozmawiały o budowie lasu.

Klasa III a odwiedziła rezerwat mikołajka nadmorskiego podczas wędrówki trasą Mechelinki – Rewa. Klasa III b była w Straży Pożarnej i na oksywskim cmentarzu, gdzie pochowany jest Patron naszej szkoły. Klasy: IV a, V a, V b, V c, VI c, VI d pokonały odcinek 16 km wędrując z Zaspy, przez Brzeźno do Sopotu. Klasy VII poznały historię naszego regionu odwiedzając Piaśnicę, a klasy VIII Westerplatte. Dwie klasy: VI a i VI b wzięły udział w rejsie po Kanale Elbląskim.

Ten dzień był pełen wrażeń. Wszak turystyka to: poznanie, przeżycie, wypoczynek i rozrywka.