Drogi Rodzicu/Opiekunie prawny,

jeżeli Twoje dziecko/podopieczny jest mieszkańcem Gdyni i uczniem szkoły podstawowej, który cierpi z powodu nadmiaru masy ciała, to nie czekaj, tylko skorzystaj z bezpłatnej pomocy w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni. Kontynuacja na lata 2021 – 2022”. Jest to program, który od 3 lat skutecznie pomaga gdyńskim dzieciom w odzyskaniu prawidłowej wagi ciała i nabycia nowych zdrowych nawyków.

W celu oceny kondycji zdrowotnej dziecka oraz sprawdzenia, czy dziecko kwalifikuje się do programu, wypełnij anonimowy kwestionariusz online https://zdrowie.gdynia.pl/ankieta-kzd/ankieta/.

Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny spełnia kryteria kwalifikacji do programu, zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznej rejestracji. W zgłoszeniu poprosimy Cię o podanie danych kontaktowych, dzięki którym będziemy mogli zaprosić Was do udziału w programie.

Program, którego organizatorem jest Gdyński Samorząd, trwa 12 miesięcy i zakłada kompleksową opiekę nad dzieckiem ze zdiagnozowaną nadwagą lub otyłością przez zespół specjalistów składający się z lekarza, dietetyka, psychologa oraz specjalisty aktywności fizycznej. W ramach programu odbędą się też warsztaty i wydarzenia sportowe, których celem jest kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Program jest bezpłatny dla uczestników, ponieważ w całości finansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni.